A co v Paříži vlastně dělám?

Studuju. Teda zatím ne, protože oficiálně začne semestr až se začátkem března. To ale samozřejmě Francouzům nevadí v tom, aby některé přednášky nezačali už s předstihem a vám o tom nedali vědět. Jenže já, všetečka všetečná, jsem se o jedné přednášce dozvěděla, šla tam..a už to jelo. Ale pěkně od začátku.

Co tu studuju?

Ten program se jmenuje Erasmus Mundus TEMA a v jeho zájmu je nahlížení evropských národů, regionů a měst v interdisciplinární perspektivě. Že pořád netušíte, co vlastně dělám? Klid, občas to netuším ani já sama. Ale pokud byste se o tom chtěli dočíst víc, je to všechno tady: https://mastertema.eu/ V angličtině. A ve francouzštině. Můžete si vybrat ;) No a protože povinně musíme odstudovat za dva roky, nemůžem si nic prodlužovat, od začátku děláme na diplomce. Ta moje bude o reprezentaci Paříže skrze komparaci amerických, francouzských a českých turistických průvodců vydaných v letech 1919-1939. Jo, to asi taky není úplně pochopitelný :D No prostě..něco jako historie..já vlastně celý svoje vysokoškolský studia dělám „něco jako historii“ :-P

V tomhle oboru se rotuje, mění se univerzity, což je taky důvod, proč jsem v teď v Paříži a na podzim se postěhuju do Buddapešti. No ale teď je teď a tady. A o tom je tenhle blog.